Juweel’O

Juweel’O hikayesi Oya’nın anneannesinin 1970’li yıllardaki butik açma hayalini kendi adı ve mücevher ışıltısından esinlenerek koyduğu ismi ile başladı.
Nesilden nesile el emeğiyle dikilen kıyafetler örülen   kazaklar ,dikiş makinası sesleri , çıkrık sesleri içerisinde büyüyen aile kadınlarının fiyonklar,kelebekler ,uğur böcekleri ile kıyafetleri süslemelerine ve en son nazarlığın iliştirildiğine şahitlik eden Oya bu ideali günümüze   taşımak amacıyla Juweel’O yolculuğuna başlamıştır. Kadın yaratıcılığının maneviyatına önem veren bu anlayışı butik atölyede üretip sizlerle buluşturuyor.
Juweel’O 94 yaşındaki anneannesinin dilinden hiç düşürmediği “Dünya süs üstüne kurulu” ilkesini kendisine yol edinmiştir.

 

İsmini mücevher, ışıltı ve Oya’dan alan Juweel’O, kahramanı kadın olan bir girişimcilik hikayesi… Nesilden nesile aktarılan dikişler, özgüler, işlemeler ve süslemelerden ilham alarak saçları süslemek için yola çıkan,
Juwell’o’nun her bir tokası; üretmeyi, yaratmayı, renkler ve ışıltıyı tasarımlarında birleştirmeyi seven, el emeğine ve maneviyata önem veren bir atölyede üretilip,
siz değerli müşterilerimizle buluşuyor. Sizler için Fransa’dan özel olarak ithal ettiğimiz malzemelerimiz, Juwell’O’nun özenle ve sevgiyle çalışan atölyesinde tamamı el işçiliği tokalara hayat veriyor. Juwell’O’nun süs üstüne kurulu dünyasında; cam ithal parlak taşlar, renkli inciler, kristal boncuklar, yüzde yüz saten, saf ipek ve organize kumaşlar, grogren, saten ve ipek kurdeleler yer alıyor… Firmamız 2019 yılında kurulmuş ve hizmete başlamıştır.